کد خبر:97510 تاریخ انتشار : 1397/2/20-20:29:22
بیانیه:
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران پیرامون خروج آمریکا از برجام و تاکید رهبری بر عدم اعتماد به دشمن
دولتمردان قدم در مذاکراتی نهادند که نتیجه اش اظهر من الشمس بود، آیا آنها تجربه ی تلخ مذاکرات اوایل دهه ۸۰ را فراموش کرده بودند که رضایت به چنین توافقی دادند
لینک کوتاه http://bdm.bso.ir/id/97510
بسم الله الرحمن الرحیم


روز گذشته رئیس جمهور آمریکا به صورت علنی خروج آمریکا از توافق هسته ای( برجام ) را اعلام کرد. اعلام خروج آمریکا از برجام توسط ترامپ جای تعجب و نگرانی نداشت چون تا قبل از آن، بارها این توافق توسط آنها نقض شده بود و عملا هم هیچ فایده ای برای ایران نداشته بلکه موجب خسارات سنگینی نیز شد.
نتیجه ی حداقلی خروج رسمی آمریکا از برجام این است، کسانی که مدافع سرسخت ارتباط با آمریکا بودند و نی گفتند به آمریکا اعتماد داریم و رئیس جمهور آن را مودب یافته بودند، چهره ی واقعی شان آشکار شده و دیگر آبرویی برای ایشان در پیشگاه ملت بزرگ ایران نمانده است

رهبر انقلاب بارها عدم اعتماد به غربی ها را متذکر شدند و در مجالس خصوصی و عمومی به خوشبین نبودن مذاکره با آنان و بدعهد بودنشان اشاره کرده راه حل تمامی مشکلات را در داخل دانستند اما با وجود این دولتمردان همان مشی لیبرالی و وابستگی به غرب را به کار برده، چشم به غربی ها دوخته و به آنان اعتماد کردند و قول آنان را تضمین اجرای برجام دانستند!
دولتمردان قدم در مذاکراتی نهادند که نتیجه اش اظهر من الشمس بود، آیا آنها تجربه ی تلخ مذاکرات اوایل دهه ۸۰ را فراموش کرده بودند که رضایت به چنین توافقی دادند،مطلب از قرار دیگری است که باید از طرز تفکر و مشی سیاسی شان درقبال ارتباط با آمریکا که همان منفعت گرایی و سود محوری حتی به قیمت از دست رفتن سرمایه های عظیم ملت ایران یافت.

رئیس جمهور محترم فرمودند که با وجود خروج آمریکا از برجام، ایران همچنان به برجام پایبند است و با سایر اعضای برجام این توافق را ادامه میدهد ، حال این سوال مطرح میشود، ایشان که در مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری سال۹۲ گفتند که مذاکره با کدخدا راحت تر است و بقیه از آمریکا اجازه میگیرند و یا آقای عراقچی، مذاکره کننده ارشد تیم مذاکرات هسته ای گفته است که با خروج آمریکا از برجام دیگر برجامی نخواهد بود، با این وجود رئیس جمهور چگونه میفرمایند که بدون آمریکا میخواهند با اروپاییان برجام را ادامه دهند؟
نکته ی آخر اینکه عده ای میگویند که یادآوری اشتباهات و یا شاید خیانت ها در موضوع برجام در حال حاضر به صلاح نیست و مخل وحدت است، حال که چنین نیست و بیان این اشتباهات موجب عبرت گرفتن است که در عین حال به وحدت در کشور کمک میکند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران ضمن تذکر به مسئولین هشدار میدهد که تجربه ی تلخ اعتماد را مجددا تکرار نکنند که خسارتی بیش از پیش به ملت وارد میکند و توصیه میکند با تکیه بر توانایی های درون کشور و عمل کردن واقعی اقتصاد مقاومتی به حل مشکلات بپردازند و چشم به دست بیگانگان نداشته باشند که خسارتی محض است.

والسلام علی من التبع الهدا
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
وقتی به قریب به 2 سال گذشته می نگریم آنچه به عنوان کنوانس...
مسئول بسیج دانشجویی شهید واثقی دانشگاه مازیار رویان با بی...
مسئول بسیج دانشجویی شهید فیاضی دانشگاه علامه محدث نوری با...