کد خبر:94409 تاریخ انتشار : 1396/12/14-18:25:26
یادداشت:
مسئول سیاسی دفتر بسیج دانشجویی رامسر
انقلاب که به پیروزی رسید ندای حکومت جهانی مستضعفان کل دنیا را فرا گرفت. از همان ابتدا مسئولینی نیز سرکار آمدند همچون شهیدان رجایی و باهنر که ساده زیستی نه فقط در شعار بلکه در تک تک آجرهای خانه شان نیز مشاهده می شد
لینک کوتاه http://bdm.bso.ir/id/94409
بسمه تعالی
انقلاب که به پیروزی رسید ندای حکومت جهانی مستضعفان کل دنیا را فرا گرفت. از همان ابتدا مسئولینی نیز سرکار آمدند همچون شهیدان رجایی و باهنر که ساده زیستی نه فقط در شعار بلکه در تک تک آجرهای خانه شان نیز مشاهده می شد و حتی خودِ رهبری نظام نیز در حسینه ی جماران با همان زیلوی همیشگی از مهمانان داخلی و خارجی پذیرایی می کردند.
پس از آن همه عملکرد و هشدارهای امام خمینی چه شد که برخی مسئولین ما لباس شخصی یا معمم، در دولت یا در حوزه ی علمیه، وزیریا امام جمعه، چنان غرق در اشرافی گری شدند که حتی اگر به آن ها خرده گرفته می شود آن را طبیعی و جزو اصول مملکت داری می دانند.
انقلاب پابرهنگان چه شد که امروز یکی از سهم خود از سفره ی انقلاب می گوید و دیگری برداشت آن را حق طبیعی خود می داند.
به فرموده ی امام خامنه ای مگر انقلاب کردیم که فقط جای ما با آن ها (مسئولیت) عضو شود پس تفکر انقلابی چه شد؟!
آیا این جمله ی معروف که قدرت فساد می آورد ، در مورد یک مسئولِ مسلمان در نظام جمهوری اسلامی صادق است؟ مگر رجایی نبود با آن خانه محقر؟! آیا او نتوانست به مردم خدمت کند چون جز طبقه ی اشراف نبود؟
چه شد که بعد از جنگ در کنار برخی سازندگی های عمرانی(با الگوی درست یا غلط) به سازندگی زندگی مسئولین توجه ویژه ای شد؟! حقوق نجومی از کجا آمد؟ خانه ی اجاره ی چگونه به ویلای چند ده هزار متری تبدیل گشت؟
همه این اشرافی گری ها در زندگی شخصی و کاری مسئولین( خود و آقازاده هایشان و همسرانشان) منجر به عقب ماندگی کشور شد تا جایی که ما در مراحل رسدین به تمدن بزرگ اسلامنی متاسفانه نزدیک به 4 دهه است که در مرحله ی دولت اسلامی(دولت به معنای تمام دستگاه های اداری) مانده ایم.
زمانی حقوق های نجومی
زمانی خانه های ویلایی و ماشین های لوکس
زمانی آقازاده و همسر
زمانی حرمِ امام مستضعفین
اشرافی گری خصلت نابجایی است که در مسئولین رخنه ی شدیدی کرده است حتی بیشتر از نفوذ، البته که خود این نیز نوعی نفوذ است؛ نفوذ خویِ اشرافی گری و اقتصاد لیبرال و نو لیبرالی. فرقی نمی کند لباس شخصی یا معمم، در دولت یا در حوزه ی علمیه، وزیریا امام جمعه.
اشرافی گری که امام خمینی از همان نخستین روزهای انقلاب همواره مسئولین را از آن برحذر داشتند از جمله فرمودند: دولت ما یک دولت کاخ نشین نیست و آیت الله خامنه ای بر لزوم حفظ و تقویت روحیه‌ی مردمی و پرهیز از اشرافی‌گری بارها تأکید کرده اند. کسانی که خود در عمل به ساده زیستی نیز از دیگران همواره جلوتر بودند و هستند.
امروز به دلیل اجرای تصمیمات اشتباه در حوزه ی اقتصاد همچون اجرای نادرست و بدون زیرساخت اصل 44 موسوم به خصوصی سازی، رشد بی رویه ی حقوق های مسئولین، رانت های نفتی و غیر نفتی و ... طبقه ای از اشراف شکل گرفته است که تعدادی از مسئولین نظام نیز در میان آن ها دیده می شوند و البته متاسفانه خانواده ی آن ها نیز درگیر این خوی اشرافی گری شده اند به گونه ای که به دنبالِ برداشت حق خود از سفره ی انقلاب هستند!!!
حال که طرح اعاده ی اموال نامشروع مسئولان قرار است در مجلس مورد بررسی قرار گیرد این سوال مطرح می شود که چگونه است درحالی که  40 سال از انقلاب اسلامی (انقلاب پابرهنگان) می گذرد اکنون به فکر بازگرداندن اموال نامشروع تصرف شده افتاده اند!؟ هنوز هم دیر نیست البته اگر این طرح مانند بسیاری دیگر از قوانین نظارتی بعد از تصویب به فراموشی سپرده نشود و به واقع انقلاب به صاحبان اصلی ش بازگردانده شود.
سید سکینه قربی مسئول سیاسی دفتر بسیج دانشجویی رامسر
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
وقتی به قریب به 2 سال گذشته می نگریم آنچه به عنوان کنوانس...
مسئول بسیج دانشجویی شهید واثقی دانشگاه مازیار رویان با بی...
مسئول بسیج دانشجویی شهید فیاضی دانشگاه علامه محدث نوری با...